Poziom prelekcji wydaje się w tym roku bardzo wysoki… a jak jest z cenami wejściówek?
GIC rozpoczął rekrutację w lipcu, by we wrześniu podbić stawkę, oferując najlepszym wykładowcom nagrody pieniężne. W międzyczasie Międzynarodowe Targi Poznańskie ogłosiły, że równolegle do konferencji odbędzie się GameDev Investment Forum, które ma połączyć przedstawicielami branży z inwestorami.
Znamy już nazwiska części gości i tematy ich wystąpień (do przejrzenia pod tym adresem). Dotychczas ogłoszono 24 wykłady: 2 na poziomie początkującym, 17 na średnim i 3 na zaawansowanym.
Najciekawiej – zdaniem niżej podpisanego – prezentują się na ten moment wystąpienia…
- Jeremy’ego Spillmanna (Blindflug Studios), który zastanowi się nad remasterowaniem własnej twórczości.
- Kamili Dulskiej-Maksary (prawniczka związana z Fundacją Indie Games Polska), która podpowie, jak „mitygować ryzyko” w prawnej działalności studiów gamedevowych.
- Marcina Wierzchosia (Jutsu Games, Games Operators), który opowie o wykorzystywaniu w grach danych pozyskanych z prawdziwego świata.
- Krzysztofa Chmielewskiego (Dideros Studio, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego), który wyjaśni, jak z kultury cyfrowej korzysta armia.
- Sashy Kudryavtseva (People Can Fly), który wytłumaczy, dlaczego czasem w storytellingu mniej znaczy więcej.
…aczkolwiek zachęcam do samodzielnego przejrzenia listy.
Game Industry Conference odbędzie się w dniach 22-24 października, chwilę po współorganizowanym przez GIC polsko-szwajcarskim jamie, a bilety możecie nabyć pod tym adresem. Tak jak w ubiegłym roku online’owy dostęp można uzyskać w formule „zapłać ile chcesz”, za fizyczną obecność na wydarzeniu trzeba zaś będzie zapłacić od 490 do 1820 zł.
– Zrobiliśmy co się dało, żeby te bilety były jak najrozsądniejsze cenowo… Ale nasz podstawowy cel to jednak bezpieczeństwo i wygoda, a to swoje kosztuje.
– komentuje Jakub Marszałkowski. Zapytany o zmiany, jakie zaszły w ofercie, wyjaśnia:
– Bilet „Developer” zastąpiliśmy biletem „Premium”, który zawiera w sobie zaproszenie na lunche developerskie (żeby nikt nie musiał biegać, szukając posiłku po jakichś centrach handlowych, czy coś). Trochę strzelamy sobie w stopę z biletami „Bussines”, które umożliwią dostęp na bardziej biznesowe lunche, ale trudno.
BARDZO polecamy też bilety „Business PLUS”, które gwarantują dostęp do BARDZO przecenionych stolików do spotkań w ramach strefy MeetToMatch albo w ramach strefy małych stoisk B2B. (W dodatku u siebie, z własnym brandingiem i prądem).
W tym roku nie bawimy się w bilety „Early” i „Late”, możecie kupić wejściówki o dowolnej porze… ale prosimy, by przesadnie z tym nie zwlekać, bo może to być duże utrudnienie i dla nas, i dla Was (spotkań MTM nie da się przecież ogarnąć w dwa dni).
Konferencja jest współfinansowana przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Więcej zarówno o GIC-u, targach PGA, jak i przyszłości eventów w ogóle dowiecie się z naszej audycji.