Uczestnicy nie tylko arcyszybko stworzą gry, ale i wezmą udział w arcyciekawych prelekcjach.
Myśl przewodnia festiwalu, „Zostań w domu, twórz gry”, jest doskonale znana czytelnikom naszego serwisu. Nie powinno to dziwić, wszak przy jego organizacji Warszawska Szkoła Filmowa współpracuje z Fundacją Indie Games Polska. Na przygotowanie gry o zadanej tematyce – ta zostanie ogłoszona jutro – uczestnicy jamu mają 36 godzin. Czasu będzie więc mało, jednak, jak deklaruje Ewa Maria Szczepanowska, dyrektor kreatywna i rzecznik prasowy Warszawskiej Szkoły Filmowej:
„Game Jam ma formę konkursu na najlepszą grę, jednak jego celem nie jest rywalizacja, czy presja wygranej. Celem jest integracja twórców wielu różnych dziedzin sztuki, wzajemna inspiracja, a także wsparcie początkujących w rozwoju pasji i rozpoczęciu kariery zawodowej”.
Nim poznamy temat weekendowego wyzwania, odbędzie się kilka wykładów przygotowanych z myślą o „indykach”. Jak prezentuje się piątkowy harmonogram?
14.30 – Rozmowa z Ewą Marią Szczepanowską (Warszawska Szkoła Filmowa), jedną z organizatorek jamu.
15.00 – „Finansowanie małego studia” – wykład Jakuba Marszałkowskiego (Game Industry Conference).
16.00 – „Charakterystyka polskiej branży gier na tle rynków zagranicznych. Międzynarodowa współpraca, promocja i eksport” – wykład Jakuba Wójcika (Fundacja Indie Games Polska).
17.00 – „Profesjonalny PR i marketing w branży gier” – wykład Karola Zajączkowskiego (11 bit studios).
20.30 – Oficjalne rozpoczęcie 6. edycji Warsaw Film School Game Jam, przywitanie uczestników, ogłoszenie tematu. Rozmowa z Maciejem Szczęśnikiem (Warszawska Szkoła Filmowa).
W sobotę uczestnicy jamu będą skupieni na pracy nad grami, ale nie znaczy to, że nie będą mogli zaczerpnąć tchu i wysłuchać porad branżowych wyjadaczy. Kto posłuży dobrą radą?
14:00 – Rozmowa z Maciejem Miąsikiem (Pixel Crow)
17:00 – Rozmowa z Krzyśkiem Pachulskim (Unreal Engine)
19:00 – Rozmowa z Michałem Królem (11 bit studios)
Finał wydarzenia zaplanowano na godzinę dziewiątą w 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Za rozgrzewkę posłuży rozmowa z Danielem Sadowskim (Vile Monarch), jednym z jurorów. O dziesiątej uczestnicy rozpoczną prezentowanie swoich gier. W okolicach piętnastej – o ile liczba projektów nie przekroczy oczekiwań – odbędzie się ogłoszenie wyników oraz zostaną przyznane nagrody jury oraz publiczności.
Inicjatywę wspierają Fundacja KGHM, partner strategiczny imprezy, a także Fundacja Orlen, State of Poland, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Kombucha oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.