Tainted Grail: Drobne zmiany, duże zmiany i jeszcze trochę zmian

Wrocławianie szykują się na podbój early accessu.

Pamiętacie jeszcze o Tainted Grail, wrocławskim RPG-u osadzonym w świecie superpopularnej(*) planszówki?

Obawiam się, że o wielu jego rozwiązaniach musicie jednak zapomnieć. Co prawda tytuł wciąż ma się rozgrywać w świecie arturiańskich legend (acz takim, w którym król Artur nie żyje), a starcia nadal rozgrywamy z użyciem kart… ale demo, jakie w grudniu ogrywali kickstarterowi zbiórkowicze jest już nieaktualne.

Zacznijmy od mapy, którą zbudowano od podstaw, dzięki czemu ma być większa i bardziej zróżnicowana (w dodatku zespołowi udało się uporać z konfundującym skalowaniem). Próbkę możecie podziwiać poniżej.

Twórcy podziękowali za ciepłe przyjęcie dema oraz masę sugestii, które spłynęły z ankiet. Na pytanie „co powinno zostać poprawione?” większość użytkowników odpowiedziała: „walka”. Efekt?

Od teraz starcia mają się toczyć w pełnym 3D.

Zespół obiecuje kilka różnych stylów gry, masę zdolności, możliwość tworzenia kombosów, systemy, które mają wchodzić ze sobą w synergię oraz „uczynienie każdej walki ekscytującą zagadką do rozwiązania”… Pozostaje nam trzymać za słowo. Dodajmy, że od czasu wczesnego builda zreformowano system poruszania się w turach (na pewnym etapie dołączała do nas druga postać, którą podczas eksploracji musieliśmy manewrować osobno).

Już wkrótce tytuł powinien zadebiutować w early accessie, pozwalając nam rozegrać 3-4 godziny kampanii. W międzyczasie Awaken Realms pracuje nad questami pobocznymi, udźwiękowieniem większej liczby ścieżek dialogowych, bardziej okazałą liczbą wyborów (oraz konsekwencji), naprawą bugów i optymalizacją. No i enigmatycznym „dodatkowym trybem”.

Po więcej informacji odsyłam do steamowej aktualizacji Tainted Graila oraz na jego kartę katalogową.

 

(*) Choć Awaken Realms dopiero zdobywa rozpoznawalność w gamedevie, jest dobrze znane wszystkim miłośnikom planszówek. Od 2014 zebrało (dzięki crowdfundingowi) pieniądze na planszówkową adaptację This War of Mine, The Edge: Danwfall, Lords of Hellas czy Nemesis. Z wynikiem ponad 6 mln dolarów ich Tainted Grail: The Fall of Avalon był w 2018 najchętniej dotowaną zbiórką na Kickstarterze.