Do obecności szefów Techlandu i CD Projektu już się przyzwyczailiśmy. W tym roku dołączyli do nich autorzy symulatorów i gier mobilnych.
Liderem zestawienia Forbesa pozostał Paweł Sołowow (15,6 mld zł), który inwestuje w nowe technologie, ale też gastronomię i branżę budowlaną. Drugi jest Zygmunt Solorz (12 mld zł), twórca Telewizji Polsat. Podium zamyka Jerzy Starak (9,6 mld), właściciel Polpharmy i producent preparatów ziołowych Herbapol.
Branżowcy czają się o kilka oczek niżej. Majątek Marcina Iwińskiego (CD Projekt) pozwolił mu wdrapać się na 8. miejsce listy (3,42 mld zł. Rok wcześniej: 2,3 mld). Na dziesiątą lokatę spadł prezes Techlandu Paweł Marchewka (3 mld. Rok wcześniej: 3,52 mld). Dalej znajdziemy kolejne osoby związane z CD Projektem: Michała Kicińskiego (11 miejsce, 2,9 mld zł), Piotra Nielubowicza (20 miejsce, 1,7 mld zł) i Adama Kicińskiego (62 miejsce, 985 mln zł). Do (doskonale znanych) nazwisk dołączyło kilkoro debiutantów. W drugiej połowie znajdziemy Macieja Popowicza, prezesa Ten Square Games (72 miejsce, 806 mln zł) oraz szefów PlayWay, Krzysztofa Kostowskiego i Michała Kojeckiego (ex aequo 79 miejsce, obaj po 742 mln zł).
Łączny majątek obecnych w zestawieniu Polaków sięga 176 mld złotych (wzrost o 15,7%)! W kraju padł rekord 56 miliarderów (rok wcześniej: 42), a chwilę po zamknięciu zestawienia dołączył do nich Adam Kiciński! (I nic w tym dziwnego, skoro CD Projekt stał się trzecią największą spółką na giełdzie).
Na tegorocznej liście znalazło się aż 16 osób, których rok temu na niej nie było. Jak się okazuje, najkrótszą drogą do wejścia na listę jest tworzenie gier komputerowych.
– podsumowuje Piotr Karnaszewski (Forbes).