Doradztwo prawne: Ruszyły zapisy na wrzesień!

Jak co miesiąc prawnicy i prawniczka pomogą rozwiać wątpliwości developerów całkowicie za darmo.

Eksperci doradzą, jak m.in. podpisać korzystną umowę wydawniczą, na co zwracać uwagę, jak zabezpieczyć swoje IP, zastrzec znak towarowy czy też zorganizować studio. Dostępni za darmo prawnicy mają szerokie i zróżnicowane kompetencje oraz doświadczenia zawodowe. Poniżej załączamy ich krótkie biogramy:

Kamila Dulska-Maksara:
Prawnik specjalizujący się w prawie handlowym, ze szczególnym naciskiem na corporate governance i relacje inwestorskie. Świadczy usługi doradztwa prawnego i bieżącej obsługi, różnym podmiotom z branży gamedevu- od początkujących developerów i indyków, poprzez małe i średnie studia deweloperskie a na wydawcach kończąc. Uczestnik konferencji branżowych tj. GIC w 2017 i 2018 roku, Digital Dragons 2018, CGI 2017.

Adw. Michał Pękała, LL.M.:
Adwokat specjalizujący się w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów z sektora Game Dev. Michał specjalizuje się prawie autorskim, prawie znaków towarowych, ochronie danych osobowych, negocjowaniu umów wydawniczych, developmentowych, licencyjnych, body-leasing, itd. Michał doradza zarówno developerom, wydawcom i inwestorom, z polski i zagranicy. Stały doradca Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w segmencie gier wideo. Stały uczestnik i speaker najważniejszych polskich konferencji: Digital Dragons, Mastering the Game, Pixel Connect, GIC.

Kacper Bańbura:
Prawnik z wieloletnim doświadczeniem w business developmencie. W 2019 roku ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz zdał egzamin zawodowy. Pracował m. in. w cdp.pl, Klabaterze oraz GOG.com, gdzie zajmował się bizdevem i pozyskiwaniem gier, (przez ostatni rok z biura w Los Angeles). Obecnie współwłaściciel better. gaming agency – agencji wpierającej twórców gier w PRze, prowadzeniu social media oraz poszukiwaniu wydawców.

Po więcej informacji odsyłamy do formularza zgłoszeniowego. Spotkania odbywają się w biurze Fundacji Indie Games Polska (Marszałkowska 87/5, 00-683 Warszawa) lub online.

Realizacja programu konsultacji prawnych jest możliwa dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.