Bo „przezorny zawsze ubezpieczony” oraz „nieznajomość prawa szkodzi” to nie frazesy – także w gamedevie.
O tym, że nie wolno korzystać z materiałów skradzionych CD Projektowi, doskonale wiecie. Może jednak macie inne pytania do prawników, którzy nie tylko znają się na prawie autorskim, ale i wiedzą, jak przygotować umowę wydawniczą czy zorganizować działalność studia tworzącego gry? Jeśli tak, to dobrze się składa – trójka ekspertów chętnie odpowie na wasze pytania.
Podczas marcowych konsultacji swoim doświadczeniem podzielą się:
Kamila Dulska
Prawnik specjalizujący się w prawie handlowym, ze szczególnym naciskiem na corporate governance i relacje inwestorskie. Świadczy usługi doradztwa prawnego i bieżącej obsługi, różnym podmiotom z branży gamedevu- od początkujących developerów i indyków, poprzez małe i średnie studia deweloperskie a na wydawcach kończąc. Uczestnik konferencji branżowych tj. GIC w 2017 i 2018 roku, Digital Dragons 2018, CGI 2017.
Adw. Michał Pękała, LL.M.
Adwokat specjalizujący się w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów z sektora Game Dev. Michał specjalizuje się prawie autorskim, prawie znaków towarowych, ochronie danych osobowych, negocjowaniu umów wydawniczych, developmentowych, licencyjnych, body-leasing, itd. Michał doradza zarówno developerom, wydawcom i inwestorom, z polski i zagranicy. Stały doradca Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w segmencie gier wideo. Stały uczestnik i speaker najważniejszych polskich konferencji: Digital Dragons, Mastering the Game, Pixel Connect, GIC.
Kacper Bańbura
Prawnik z wieloletnim doświadczeniem w business developmencie. W 2019 roku ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz zdał egzamin zawodowy. Pracował m. in. w CDP.pl, Klabaterze oraz GOG.com, gdzie zajmował się bizdevem i pozyskiwaniem gier, (przez ostatni rok z biura w Los Angeles). Obecnie współwłaściciel better. gaming agency – agencji wpierającej twórców gier w PRze, prowadzeniu social media oraz poszukiwaniu wydawców.
Doradztwo jest bezpłatne, spotkania odbywają się w biurze Fundacji Indie Games Polska (Marszałkowska 87/5, 00-683 Warszawa) lub zdalnie.
Listę terminów oraz możliwość umówienia się na spotkanie znajdziecie w tym formularzu.