Strefa Wykluczenia jeszcze długo będzie zamknięta dla zwiedzających. Ratunkiem może okazać się nowa gra Vimagineo.
O przeznaczonej na gogle VR produkcji pisaliśmy szerzej przy okazji naszej relacji z PAX West w Seattle. Główną bohaterką jest podróżująca w czasie naukowczyni Olena Ponomarenko, która szuka sposobu na uratowanie zmarłych w katastrofie rodziców. W tym celu musi ona powstrzymać wybuch w elektrowni atomowej w Czarnobylu.
Twórcy obiecują „mroczną opowieść o spisku, zbrodni i próbach ratowania ludzkiego życia”, w której tle pojawi się tajna organizacja. Rozgrywka ma się zaś opierać na szukaniu wskazówek, łączeniu faktów i rozwiązywaniu zagadek.
Chernobyl Again powstaje dzięki wykorzystaniu fotogrametrii, a więc techniki skanowania otoczenia i – po późniejszej rekonstrukcji – przenoszenia go na ekrany monitorów. Materiały do stworzenia cyfrowej zony zebrano podczas wizyt w jej rzeczywistym odpowiedniku (część pochodzi z sesji do Chernobyl VR Project oraz Chernobylite’a).
Celem uruchomionej właśnie zbiórki jest 40 000 euro, czyli około 207 tysięcy zł. Zakończenie kampanii na Kickstarterze nastąpi 10 listopada. Jeżeli wciąż wahacie się, czy warto wpłacić złotówki na projekt – sugerujemy odwiedzić oficjalną stronę, za pośrednictwem której można pokręcić się (dosłownie!) w centrum dowodzenia elektrownią atomową.
Chernobyl Again ma trafić na urządzenia Meta Quest 2, Oculus Rift, PC VR, PlayStation VR oraz takie wynalazki jak Pico Neo 3 i Pico 4.