Na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier pogramy na automatach i weźmiemy udział w turnieju bijatyk. Tomasz Ostafin (Papetura) i Rafał Szrajber zaprezentują własne wystawy, przedstawiciele „Pixela”, „CD-Action” i „PSX Extreme” będą debatować o przyszłości prasy, a reprezentanci Fundacji Indie Games Polska – o krajowym gamedevie.
33. edycja imprezy startuje już w ten weekend. W Atlas Arenie zjawią się, rzecz jasna, Goście znani fanom komiksów (m.in. Milo Manara, Scott McCloud i Heikki Ronkk), nie zabraknie także obszernej strefy planszówek i RPG-ów… A jakie atrakcje czekają na graczy?
1. „Free2Play”
Przez cały czas trwania festiwalu zwiedzający będą mogli skorzystać z ponad stu stanowisk z „konsolowym the best ofem”, przebojami rodem z automatów, tytułami VR-owymi czy produkcjami uczestników i laureatów konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Ponadto podczas imprezy mają się odbywać turnieje (w tym kwalifikacje do Mistrzostw Polski Bijatyk 20222).
2. Rozmowy
W dyskusjach o przyszłości polskiego gamedevu i papierowej prasy oraz o tym, co dziś znaczy bycie indie, wezmą udział twórcy, dziennikarze i naukowcy, w tym m.in. Magdalena Cielecka, Marek Czerniak, Bartek Dramczyk, Marcin Kosman, Robert Łapiński, Piotr Mańkowski, Bartłomiej Kluska, Joanna Pamięta-Borkowska, Barnaba Siegel, Michał „Bonzaj” Staniszewski, Paweł Schreiber, Benedykt Szneider, Rafał Szrajber, Adam Wacławski oraz niżej podpisany.
3. Wystawy
W Atlas Arenie zobaczymy ekspozycję „PHOTOmodeBOOK Rafał Szrajber in-game photography”). W Galerii ASP (ul. Piotrkowska 68) rozstawi się z kolei Tomasz Ostafin (autor uhonorowanej dwiema nagrodami CEEGA Papetury). Z kolei w Akademickim Centrum Designu (ul. Księży Młyn 13/15) odbędzie się wystawa prac rodem z konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych i Game Graphics Contest.
Więcej o programie festiwalu przeczytacie za pośrednictwem jego oficjalnej strony. Ceny biletów wahają się od 20 zł (ulgowy jednodniowy) do 60 zł (dwudniowy karnet). Można je nabyć pod tym adresem.