Czy wspomniałem, że za projektem stoi Destructive Creations (Hatred, War Mongrels)?
Niewymienialne żetony rozbudzają wyobraźnię krajowych twórców gier (oraz SimFabric). Dość powiedzieć, że w minionych miesiącach blockchainowego bakcyla łyknęły choćby Shockwork Games i Carbon Studio.
W forpoczcie stanęło jednak RedDeerGames (AAA Clock), zapowiadając w lutym powstanie oddziału, który na poważnie zajmie się rynkiem NFT. Na jego czele stanął Bartłomiej Kossakowski, były naczelny pism „Komputer Świat Gry” i „Play”, mający na koncie także współpracę z „PSX Extreme” czy GRYOnline.pl.
Wiadomo już, że wydawca przedstawi nam ekranizację „Złego” Leopolda Tyrmanda, a więc „najpoczytniejszego kryminału napisanego w czasach PRL-u”.
#Gra The Evil One została oficjalnie zapowiedziana! Dziękujemy, że byliście z nami w tym wyjątkowym dniu 🙏 Więcej newsów z multiwersum @TheEvilOneGame już wkrótce 👊@GamesRedDeer @DestCreat_Team #TheEvilOne #Tyrmand #GameDev #IndieDev pic.twitter.com/psIXRE2wSq
— Zły Tyrmanda (@TyrmandZly) July 1, 2022
The Evil One: The Man with the White Eyes ma być opartą na Unreal Engine 5, izometryczną przygodówką, która zabierze nas do Warszawy lat 50. minionego wieku. Zabawa ma zająć ok. 7-10 godzin, podczas których zwiedzimy sześć lokacji, gdzie rozwiążemy ponad 50 questów. Produkcji podejmie się dobrze znane Destructive Creations.
Michał Lisiecki (prezes RedDeerGames) tak reklamuje nadchodzący tytuł:
– „Zły” jest często nazywany polskim Batmanem – to porównanie już pokazało drzemiący w powieści potencjał. Tyrmand zadedykował swoją książkę miastu Warszawie i my również zamierzamy pokazać miasto, które wznosi się z ruin. Dla międzynarodowego odbiorcy będzie nazywało się Bad City i często będzie wspominane jako Miasto przez duże M. Fani powieści nie mają się czego bać – na pewno oddamy niepowtarzalny klimat półświatka, ulic, bram i budynków stolicy, a równocześnie zadbamy o przystępność dla graczy spoza Polski.
Cieszyć może lista platform docelowych (pecety, PS4, PS5, XBO, XSX, Switch). Niepokoić: odległa data premiery (2025 r.). Jeśli jednak wierzyć wydawcy: ma on dalekosiężne plany na eksploatację uniwersum Tyrmanda. Prawa do książki pozyskano na 20 lat; warszawiacy chcą nas zresztą skusić wspomnianymi NFT… ale w jakim stopniu (i w jaki sposób?) – tego podczas konferencji nie zdradzili. Ogłosili natomiast konkursy na prototyp gry planszowej oraz komiks.