Godzi się zauważyć, że The Farm 51 wspiera Ukrainę nie od miesiąca, ale od ostatnich ośmiu lat.
Charytatywne DLC nie kusi może spektakularną zawartością (4 tapety, 2 plakaty do samodzielnego wydruku, cyfrowa kartka z podziękowaniami), ale każdy, kto je kupi, wesprze słuszną sprawę. Całkowity dochód netto ze sprzedaży zestawu trafi do fundacji Pure Heart, która zapewnia ukraińskiej społeczności środki higieny osobistej, pieluszki, żywność dla dzieci, śpiwory czy lekarstwa.
“Myślimy codziennie o potrzebach Ukraińców w związku z ogromem bestialstwa do jakiego dopuszcza się rosyjski agresor. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć ofiary tej wojny za pośrednictwem fundacji Pure Heart. Zarówno my jako studio The Farm 51 oraz nasz wydawca All in! Games będziemy wspierać fundację długofalowo środkami ze sprzedaży tego cyfrowego zestawu tak, żeby pomóc w odbudowie zniszczonych miast, społeczności i jaśniejszej przyszłości dla Ukrainy.”
– skomentował dyrektor kreatywny Wojciech Pazdur.
Zestaw wyceniono na 14,49 zł. Możecie go nabyć za pośrednictwem Steama, Epic Games Store’a lub GOG-a.
Gliwicki zespół ma z Ukrainą osobiste związki. Aż do wybuchu wojny jego członkowie jeździli skanować tereny Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, zdjęcia wykorzystali przy dokumentalnym Chernobyl: VR Project oraz we wspomnianym Chernobylite. Nie dziwi więc, że na krótko po rozpoczęciu „specoperacji” studio zrezygnowało z tygodniowych dochodów z tej ostatniej gry, przekazując zebraną kwotę Ukraińskiemu Czerwonemu Krzyżowi.
Wsparcie dla Ukraińców i Ukrainek to jednak dla The Farm 51 nie pierwszyzna. Już po aneksji Krymu członkowie zespołu nawiązali współpracę z grupą Euromaidan-Warszawa. Sami wyszli zaś z inicjatywą, która skupiała się na pomocy tzw. samosiołom. Słowem wyjaśnienia: chodzi o ok. setkę osób, które wróciły do zony na lata po katastrofie. Zazwyczaj to ludzie starsi i schorowani; żyją w skrajnej biedzie, bez dostępu do elektryczności, a czasem: także bieżącej wody. Część dochodu z Chernobyl: VR Project twórcy przeznaczyli na zakup żywności, środków czystości czy leków, które następnie rozwieźli do potrzebujących furgonetką.