Game Industry Conference ogłasza, że ciepło przyjęta inicjatywa powróci także w tym roku.
Po raz pierwszy Kombajn uruchomiono w 2021. Poniekąd z konieczności. GGJ 2021, a więc największy jam na świecie, rokrocznie odbywający się w setkach lokalizacji równocześnie, ze zrozumiałych przyczyn wystartował wyłącznie online. Receptą na trudności ze zintegrowaniem uczestników miała być inicjatywa GIC-a, w ramach której przez trzy dni wysłuchali oni wykładów i warsztatów, po których odbywały się sesje teambuldingowe.
W tym roku Global Game Jam dopuścił zarówno stacjonarną, jak i online’ową formułę. Ponieważ jednak większość organizatorów skłania się ku temu drugiemu rozwiązaniu – Kombajn powróci.
– Hasło-klucz: po co dziesięć osobnych Discordów? Lepiej łączyć, a nie dzielić! Ponownie chcemy, by jak najwięcej osób z polskiej społeczności jamowej wspólnie tworzyło gry w ramach Global Game Jamu.
– reklamuje Jakub Marszałkowski. Przedstawiciel Game Industry Conference przypomina także, że z ponad 150 uczestnikami Kombajn Game Jam ’21 był jedną z największych, wirtualnych lokalizacji całego GJJ. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że w ubiegłorocznej edycji zwyciężył zespół Red Caps i piękne Taig Woods.
– Global Game Jam co roku nas zaskakuje. Czasem jest to ogromna frekwencja, często genialne pomysły uczestników. W zeszłym roku zaskoczyła (także pozytywnie!) formuła wydarzenia. Kombajn Game Jam odbywał się w formule zdalnej, ale także w wyjątkowym gronie – współprowadzony aż przez 5 organizatorów reprezentujących growe społeczności w: Łodzi, Poznaniu, na Śląsku, w Trójmieście i Warszawie. W tym roku zapraszamy wszystkich ponownie, w tym nowe lokalizacje czy społeczności, które chciałyby się dołączyć.
– dopowiada Marcin Młyński (Fundacje Code:ME, Hackerspace Trójmiasto).
Do inicjatywy dołączyły już Poznań Game Jam (organizowany przez GIC-a oraz Politechnikę Poznańską), Hackerspace Game Jam (Fundacja CODE:ME) i Hackerspace Trójmiasto (Trójmiasto wspierane przez partnerski Gdański Park Naukowo-Technologiczny). A kolejne właśnie dołączają.
– Ten news to przede wszystkim apel! Lista miast nie jest zamknięta, każdy będzie mile widziany. Zachęcamy także do współpracy sponsorów, pierwszym z nich został Rage Quit Games. Ponieważ każdy z organizatorów pracuje przy Kombajnie społecznie, 100% środków pozyskanych od naszych partnerów wzmocni pulę nagród.
– mówi Marszałkowski.
Rejestracja uczestników ruszy już 17.01 (poniedziałek). Ewentualne pytania możecie kierować na adres jakub@gic.gd.