Ponad 400 uczestników, niemal 80 zgłoszonych gier, setki kodów na polskie perełki i niepoliczalne dylematy dla jury. Za nami pierwsza edycja PolskiGamedev.pl: Game Jam.
Podczas wieńczącego akcję streama poznaliśmy nazwiska zwycięzców. Nagrodę specjalną dla najlepszej gry mobilnej (konsolę Nintendo Switch Lite oraz ufundowany przez Ten Square Games „Mystery Box” o wartości 1500 zł) zdobył zespół Precle (Barbara Okrasa, Mateusz Kasprzyk, Piotr Radzio, Wojciech Pietrowski), autorzy gry MarsoPolo. Sami twórcy piszą o niej tak:
„Daj się ponieść ułańskiej fantazji i pomóż polskiej misji kosmicznej stworzyć największą flagę we wszechświecie! Za sprawą robota Syren-2076 pomaluj Marsa na biało-czerwono i zostań jednym z legendarnych astronautów”.
Brązowy medal (i Switcha Lite) otrzymał Filip Artur Kowalski, twórca The Wagon. Innymi słowy…
„The Wagon to historyczna gra logiczna opowiadająca o sporze Michała Drzymały z administracją Królestwa Prus. Nawiązując do prawdziwych wydarzeń, gracz musi tak manipulować pozycją wozu, aby nie stał zbyt długo bez ruchu w pobliżu pruskich urzędników”.
Drugi na podium był Adam Cieślak, do którego trafi „klasyczny” Switch. Ów ujął jurorów pomysłowym Royal Bricks:
„W tej grze wcielasz się w Kazimierza Wielkiego. Nastajesz Polskę drewnianą a twoim zadaniem jest zostawić ją murowaną. Podróżuj przez polskie miasta i buduj kolejne forty aby wzmocnić swoje państwo. Gra nawiązuje do historii Polski oraz znanej postaci króla Kazimierza Wielkiego. Również sam gameplay jest nawiązaniem do znanego przysłowia. Każde miasto, które odwiedzamy, rzeczywiście za panowania Kazimierza Wielkiego zostało wzmocnione o fortyfikacje i kamienne mury dzięki jego dekretom”.
Pierwsze miejsce, zestaw Nintendo Switch + gra oraz wejściówki na Game Industry Conference (i zaproszenie na towarzyszący imprezie jam) zdobyła natomiast ekipa FIXER (Piotr Wrzosek, Wiktoria Połojko, Jacek Palczewski, Arkadiusz Nowacki), a więc autorzy i autorki Martial Law.
„Martial Law jest grą o rzeczywistości, która przyszła wraz z komunizmem w Polsce. Gra ma na celu zwizualizowanie realiów polskich rodzin tamtych czasów (stąd nawiązanie do „Polski w grze”), ich sposobu myślenia oraz rozumienia świata. Historia przedstawiona jest z perspektywy mężczyzny porzuconego przez rodzinę z powodu jego niskiego statusu społecznego. Mężczyzna stara się z całych sił być przy swojej córce, bez względu na utrudnienia”.
Wszystkie zgłoszone o czasie tytułu są dostępne pod tym adresem.
Dodajmy, że uczestnicy mają szansę na zdobycie nagrody publiczności. Głosowanie zakończy się w niedzielę (1 sierpnia) o godzinie 23:59, a jego zwycięzcy otrzymają konsolę Nintendo Switch Lite oraz nagrody rzeczowe przekazane przez naszego partnera, firmę Huuuge Games. Stosowny formularz znajduje się w tym miejscu.